istanbul web tasarım

Web Tasarım

Proje

Kurumsal ya da bireysel firma bilgileri ve içerikler alınır.

Toplantı

İçerik ve görsel bilgilerin doğrultusunda ara yüz hazırlanır.

Sunum

Hazırlanan ara yüz ve sayfaların görsel sunumu yapılır.

İşlem

Onay aldıktan sonra web site kurulumu yapılarak yayına girer.


Web Site Nedir?

Web site özetle: HTTP diğer adıyla Hyper Text Transport Protocol, Türkçe adıyla Hiper Metin Transfer Protokolü vasıtasıyla, internet ağı üzerinden, genellikle tek domain ( alan adı ) ile sunulan, içerisinde metinler, resim ve video gibi multimedya ögelerini bulunduğu sayfaların tümüdür. Basit anlatımıyla web site: sanal ortamda ki iş yerinizin, ofisinizin, kendinize ait yerinizin metinler, resim ve videolar gibi görsel multimedya araçlarıyla zenginleştirilmiş, bizler gibi web tasarımcılar tarafından sadece size özel olarak yazılmış temalar ile ister tanıtım, ister satış ya da reklam amacıyla tasarlanmış size ait olan sanal mekanınızdır.

web tasarım sitesi

istanbul web tasarım

Web Siteye Neden İhtiyacım Olsun ki?

Biliyor musunuz ki son istatistiklere göre ülkemizde ki internet kullanıcı sayısı 45 milyonu aşmış durumunda ve Dünya sıralamasında bu konuda 14. Sıraya oturmuştur. Bu kullanıcıların % 90 aradıkları şeyleri internetten arama motorları vasıtasıyla buluyorlar. Rakamlara bakarsanız bu binlerce potansiyel müşteri demektir.

Son zamanlarda camdan sarkıp ’’ Áhmet Efendi, ordan bir ekmek, az da peynir sepete koyuver.’’ diye bağırmak yerine ülkemizde ki insanlar bilgisayar başına geçip; ne alacağım, nerden alacağım, en ucuza nerde bulurum gibi şeyleri düşünerek zaman harcamak yerine arama motorları sayesinde saniyeler içerisinde bulup, satın alıyor ve bazen de birkaç dakikada içerisinde kapısına kadar teslim ettiriyor.

Geleneksel ticarette müşteri sizden bir şekilde haberdar olur, ki bu oldukça düşük bir sayıdır ve müşteri potansiyeliniz çoğu zaman bulunduğunuz yere yakın olanlarla sınırlı kalır, size gelmek için saatlerini, hatta bazen günlerini harcar. Bu ne demek? Daha fazla kazanabilirken Allah ne verdiyse ile yetinmek demektir. İşinizi büyütmek ise oldukça maliyetli yıllarca sürecek olan zorlu bir yoldur. İnternette ki web site ise günümüz imkanları dahilinde işletmenizin büyümesi için en kolay, en düşük maliyetli yoldur. Her işletmenin kendini gazete ve ya televizyon reklamları vasıtasıyla tanıtabilmek için milyonlarca lirası yok. Büyük firmalar ile o konuda yarışmanız nerdeyse imkansız. Oysa ki internet size fırsat eşitliği sunuyor. Arama motorları için büyük ve ya küçük firma demeksizin her kes eşittir. Ürününüzü satmak ya da tanıtmak için uçuk maliyetler yerine çok cüzi rakamlarla bunu web siteniz üzerinden dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Hem de saniyeler içerisinde binlerce kişiye ulaşarak. Lüks bir cadde üzerinde dükkan tutmanıza ve vitrin tasarımı için binlerce lira para vermeye ya da ruhsat, çevre temizlik vergileri gibi maliyetlere gerek kalmadan sizin için en uygun, estetik açıdan en zengin, maliyet açısından da en düşük olan web sitenizi oluşturup sadece çevrenize veya ülke içerisinde değil , tüm dünyaya ürünlerinizi tanıtıp satabilirsiniz . Web Siteniz sizin dünyaya açılan vitrininizdir.

Günümüzde küçük esnaf büyük AVM’ lerle, imalathaneler büyük fabrikalarla yarışamaz durumuna geldiler. Pek çok işletme düşük kazançlar, yüksek maliyetler ve zorlu rekabetlerden dolayı kepenk indirmek zorunda kalmıştır. Oysa yukarıda da değindiğimiz gibi internet size fırsat eşitliği sunmakta. Düşük maliyet, sınırsız müşteri potansiyeli ve bol kazanç. İşletmenizin gelecekte de var olması için internette de bir yeriniz olsun.

Web Tasarım denince akla ilk gelen çizimler, rekler, şekiller olabilir. Oysaki web tasarım sadece bunlardan ibaret değildir. Tasarım sadece görünen kısımdır. Her ne kadar artık işin içine javasciprt vs. girmiş ve kodlar da hareketli tasarımların oluşmasında rol oynamaya başlamış olsalarda yine de arka planda hiç de yabana atılmayacak derecede önemli bir mecra vardır ki bu da kodlamadır.

özel tasarım sitesi

Web site yaptırmak için neden para vereyim? Kazanç garantisi var mı?

Pek çok kişi ‘’ Web site için neden para vereyim, ucuz yoldan birine halletirebilirim ya da kendim bir şablon kurar yaparım. ‘’ der.
İşte burada Mavi Pc Web Tasarım devreye girer çünkü sizin bizim gibi profesyonellere ihtiyacınız var.
İşte burada Mavi Pc Web Tasarım devreye girer çünkü sizin bizim gibi profesyonellere ihtiyacınız var.
Daha önce bahsettiğimiz gibi ülkemizde 45 milyonu aşkın kullanıcı var ama sadece 20-30 yerli internet girişimcisi başarılı olabilmiştir. Neden mi? Şöyle anlatayım: Web tasarımcısının siteyi kurmasıyla iş bitmiyor. İnternet ortamında milyonlarca web site mevcuttur. Bunları arama motorları sayesinde bulursunuz. İstatistiklere göre kişilerin % 96 Google arama motorunu kullandıkları göstermektedir. Diğer arama motorları Yandex, Bing ya da Yahoo çok daha az ama yadsınamayacak oranda doğru zamanda kullanılmaktadır. Bu arama motorlarının o milyonlarca site içerisinden sizi bulması web sitenizin ne derece profesyonel yapıldığına bağlıdır. İyi bir web sitenin sadece görseli yeterli asla değildir. Yerli internet girişimcilerimizin çok azının başarılı olamamasının nedeni SEO ya da Search Engine Optimization ( Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarının yeteri kadar yapılmamasının ya da yanlış yapılmasından dolayıdır. SEO nun amacı arama motorlarının sizi kolayca bulması ve internet sayfalarında üst sıralarında yer almanızı sağlar. Araştırmalara göre kullanıcıların % 90 nın sadece ilk 3 sayfaya baktıklarını gösterir. İnternette ki rekabetiniz yerleştiğiniz sayfa sıralamasıdır. Pek çok web tasarımcı web sitesini sadece kurmakla yetinir. Oysaki SEO sizin başarı anahtarınızdır. İşletmenizin büyümesini ancak profesyonel SEO çalışmasıyla başarabilirsiniz. Biz Mavi Pc Web Tasarım olarak sizlere kaliteli, profesyonel çözüm ve danışmanlık hizmeti sunarak başarınıza ortak olma hedefindeyiz. Sizin için en uygun, en estetik, doğru zamanda, doğru hedef kitlelere hitap eden ve en uygun maliyetlerle, her şeyden de önemlisi en doğru stratejiler ile hizmetindeyiz.


Web Site Paketleri

WEB SİTE PAKETİ 1

Her Bütceye Uygun Hazırladığımız Site Örneklerini İnceleyin

WEB SİTE PAKETİ 2

Her Bütceye Uygun Hazırladığımız Site Örneklerini İnceleyin

DİĞER SİTE PAKETLERİ

Her Bütceye Uygun Hazırladığımız Site Örneklerini İnceleyin