Google Analytics

Google Analytics işletmenizin tam manasıyla yol alması için gösterge pusulasıdır..

Google Analitycs, web sayfanıza kaç ziyaretçinin girdiğini, hangi sayfalarda gezindiğini ve en çok hangi içeriği incelediğini, belirlediğiniz zaman çizelgelerine göre istatistiksel veriler ve grafikler ile görebilmenizi sağlayan, Google tarafından geliştirilen bir analiz programıdır.
Google Analytics, Ziyaretçi Raporlama, Dönüşüm ya da Hedef Takibi ve Edinme ( ziyaretçilerinizin hangi kaynaklar vasıtasıyla sitenizi ziyaret ettiği) özellikleri ile size web sitenizi analiz etmeniz ve doğru stratejiler oluşturabilmeniz için pek çok veri sunar. Bu veriler sayesinde eksiklerinizi tespit edebilir ve kullanıcılarınızın hareketlerine göre stratejiler geliştirebilirsiniz.

Google Analytics

Bu sunulan hizmet tamamen ücretsizdir.

Google Analytics nedir?

Google Analytics, kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve ziyaretçilere daha iyi bir deneyim sunmak için neler yapabileceğinizi gösterir. Bu bilgilerle, web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşümleri artırabilir ve web’de daha çok para kazanabilirsiniz. Bu kılavuz, Google Analytics’in temel özelliklerini öğrenmenize yardımcı yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Google Analytics Faydaları